THE CREW
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

THE CREWConectare

THE CREW


description[GM] Zombie Invasion Empty[GM] Zombie Invasion

more_horiz
Acesta e primul meu GM.E facut de mine de la 0 Este un DeathMatch intre zombii si oameni.Daca esti om trebuie sa omori cat mai multi zombie iar daca esti zombie trebuie sa omori cat mai multi oameni.Pentru fiecare zombi/om omorat primesti +1 punct la scor, 1000$ si 100 viata.

Actiunea se petrece in San Fierro.Daca ai bani, iti poti cumpara arme.Pentru a cumpara arme trebuie sa fii intr-un info-pickup si sa tastezi comanda /arme.Sunt 17 pickuup-uri in tota.1 pickup este la jizzy iar altul este la sectia de politie.Restul le gasiti voi .

Cand faceti scorul mai mare de 0 o sa apara sub bani un textdraw care va spune ce scor aveti.

Sunteti infecati.Viata voastra scade continuu.Pentru a va reface viata trebuie sa omorati pe cineva.

Este primul meu GM, deci va rog sa o luati mai usor cu injuraturile ;D

Comenzi:

/kill -te sinucizi
/help -un mic ajutor(mai puteti modifica)
/rules -un mic regulament(mai puteti modifica)
/cmds -arata comenzile serverului
/server -arata informatiile despre serer(tipul, numele GM-ului si versiunea)
/arme -deschide dialogul cu arme(merge doar daca sunteti intr-un info-pickup)

Bug-uri:

Un singur bug am gasit dar se poate rezolva foarte simplu:Daca ai FS-ul gl_properties incarcat, atunci cand intrii intr-un info-pickup iti apare mesajul ala roz care iti spune sa scrii /enter pentru a intra in cladire.Daca nu incarcati fs-ul gl_properties nu o sa aveti acest bug.Oricum nu va trebuie.

Daca gasiti voi vreun bug anuntati-ma si voi incerca sa-l rezolv.

Download arhiva(pwn+amx):



NOTE:

**Pentru a folosi GM-ul trebuie sa aveti neaparat un sistem de inregistrare pentru a tine minte scorul,banii si armele jucatorilor.
**Nu incarcati fs-ul gl_properties deoarece o sa apara acel bug(l-am zis mai sus).Acest fs oricum nu va trebuie.
**Actiunea se petrece in SanFierro.Info-pickup-urile sunt doar in San Fierro.
**GM-ul seteaza automat numele mapei(pe care o vedeti la proprietatiel serverului) San Fierro.
**Va rog mult sa NU modificati creditele!!

Sper sa va placa cat de cat! happy
Sursa: http://www.sa-mp.ro/forum/index.php/topic,3480.0.html

description[GM] Zombie Invasion EmptyRe: [GM] Zombie Invasion

more_horiz
GOOD dar nu spune ca e a tau
Acesta e primul meu GM

cand tu dai copy past

description[GM] Zombie Invasion EmptyRe: [GM] Zombie Invasion

more_horiz
Mda , acum degeaba , el numai e cu noi in clan .

description[GM] Zombie Invasion EmptyRe: [GM] Zombie Invasion

more_horiz
privacy_tip Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
power_settings_newConectați-vă pentru a răspunde